Víkend 27. - 28. 4. - Muži A, Mladší žáci, Elévové

Poslední herní víkend této sezóny byl znovu přecpaný florbalem!

Muži A

Naše Áčko se na poslední turnaj v Regionální lize vypravilo do Pardubic.

Zde se nejprve utkalo s domácím celkem SOKOLI Pardubice Excellent B. Tento zápas probíhal většinu času v režii Trutnova, kdy první třetinu ovládli 2:1 a druhou 3:1. Ve druhé části přišlo několik vyloučení a naši museli bránit i oslabení 3 na 5. V poslední části mírně polevili a tuto část prohráli 1:2, celkově tak zvítězili 6:4 (Jan Tatar 1+1, Martin Kisý 1+1, Adam Falta 1+0, Filip Srna 1+0, Matěj Strnad 1+0, Pavel Bartoš 1+0, Martin Mečíř 0+1, Rostislav Verner 0+1).

Do posledního zápasu sezóny naskočili naši borci proti TJ Sokol Dvůr Králové nL B. Tento zápas se nevyvíjel podle trutnovských představ a v poslední třetině prohrávali dokonce 0:5. S tím se ale odmítli smířit a od poloviny poslední části začali obrat. Stihli ale bohužel nastřílet už jen tři góly a zápas tak skončil v náš neprospěch 3:5. Nutno dodat, že to byla teprve druhá porážka, kterou Áčko tuto sezónu obdrželo (Jakub Mládek 1+0, Martin Mečíř 1+0, Rostislav Verner 1+0, Sebastian Matyas Pacan 0+1).

Mladší žáci

V neděli se naši Mlži vypravili do Rokytnice v Orlických horách.

Tady se jim neskutečně dařilo a překonali všechny své soupeře. Nejprve se utkali s FBK Draci Hořice U12, které porazili 4:1. Poté se střetli s FBC Dobruška, kterou přemohli 3:2. Dále se setkali s FBK Kobra Tatran Hostinné, kterým utekli na skóre 7:1. Jako poslední pak zvítězili 4:2 nad FBC TJ Draci Lanškroun (ml. žáci).

Komentář trenéra Petra Šťastného:

Mladší žáci se vydali na poslední turnaj v sezóně až do Rokytnice v Orlických horách. Na závěr sezóny si nechali to nejlepší  a vyhráli všechny čtyři zápasy. Jaký byl průběh všech zápasů? Pojďme se na to podívat.

V prvním zápase nás čekaly Hořice. Začátek byl opatrný, ale už po necelé minutě a půl se Hořicím podařilo skórovat a ujali se vedení 1:0. Hru postupně začali ovládat Trutnovští a soupeře už moc k ničemu nepouštěli. Na konci první části v rozmezí 90 vteřin Trutnováci vstřelili 3 branky a rázem vedli 1:3. Ve druhé polovině zápasu se hra vyrovnala, ale Hořicím se nedařilo vstřelit kontaktní gól, naopak Trutnov přidal ještě jednu branku a odnesli si vítězství 1:4.

Ve druhém zápase nás čekala silná a běhavá Dobruška. Tento zápas byl od začátku vyrovnaný a šance střídala šanci na obou stranách. Dobrušce se jako první podařilo dát gól a po první polovině vedla 0:1.
Hned na začátku druhé části se nám podařilo vyrovnat skóre, ovšem po další minutě si vedení vzala Dobruška zpátky. Za další tři minuty bylo zase srovnáno na 2:2. Jak se blížil konec zápasu, oba týmy podrželi gólmani. Nejvíce se toho odehrálo v poslední minutě, kdy Dobruška nejprve nahodila míček, a ten skončil, naštěstí pro nás, pouze na boční síťce. Po pár vteřinách dokonce Dobruška nastřelila břevno, a jak se říká: "nedáš, dostaneš." Pouhých 8 vteřin před koncem naši hráči ukázali důraz na brankovišti soupeře a dotlačili balónek do brány. 3:2 pro Trutnov. Toto skóre už se nám podařilo ve zbývajících vteřinách uhájit, a tak jsme si připsali druhou výhru.

Ve třetím zápase nás čekala Kobra z Hostinného. Začátek zápasu patřil Trutnovákům, když po minutě zápasu vedli 0:2. Hostinné snížilo po menší chybce v obraně, ale naši borci se nedali a po první části zápasu přidali ještě gól a vedli 1:3. Druhá polovina zápasu patřila už pouze našim hráčům, kteří dominovali v zápase a užívali si to naplno. Hostinnému nasázeli další 4 branky a v poklidu si došli pro vysokou výhru 1:7. V tomto zápase se nám bohužel nešťastně zranil brankář pár minut před koncem.

Poslední zápas v této sezoně nás čekali "domácí" Draci Lanškroun.
Zápas začal v dobrém tempu, což jsme využili a po první polovině jsme vedli 3:1. Druhá část byla pro naše hráče náročná, Lanškroun přidal do tempa a podařilo se jim dostat míček do naší branky. Rázem to bylo už pouze o gól 3:2. Měli jsme najednou problém dostat se do hry, ale naše obrana spolu s gólmanem to vše zvládli a drželi jsme vedení. Poslední gól v sezoně jsme vstřelili vteřinu před sirénou a pojistili jsme tak naší výhru 4:2.

Úžasný výkon všech našich hráčů na tomto turnaji, děkuji jim za odvedenou práci v zápasech, ale i na tréninzích . Samozřejmě nesmíme zapomenout na hráče, co zde nemohli být a také na elévy, kteří hráli v Náchodě své poslední zápasy. Jsem na všechny moc hrdej a pyšnej, jak se všichni zlepšujete!!
Děkuju vám za sezonu, děkuji taky rodičům, kteří mi pomohli s odvozem dětí na tento turnaj a věřím, že jste nelitovali. Bez vás by to taky nešlo.

Po cestě domů z Rokytnice jsme děti vzali na malou odměnu a všem jsem koupil nanuka jako poděkování
 za turnaj.
Ještě jednou všem děkuji
Váš trenér Stargo

Elévové

V neděli se na poslední turnaj do Náchoda vypravili také naši Elévové. Tady se měli po dvou zápasech utkat s TJ Baník Žacléř, Florbal Primátor Náchod MEDVĚDI a FBC DONAP Česká Skalice - modří. Nakonec bylo ale soupeřů daleko více.