Víkend 6. - 7. 4. - Muži B, Dorostenci, Mladší žáci

Tento víkend se s florbalem znovu roztrhl pytel!

Muži B

V sobotu se na poslední turnaj sezóny vypravili do Rtyně naši Muži B a sezónu ukončili ve velkém stylu!

Nejprve se utkali s FbC Sokol Předměřice n/L B. Tento zápas začal vyrovnaně a první třetina skončila nerozhodně 3:3. Pak se ale naše Béčko utrhlo ze řetězu a ve druhé třetině nasázelo za záda soupeřova gólmana osm gólů. V poslední třetině pak ještě jednu branku přidalo a soupeře k ničemu nepustilo, takže zvítězilo s velkým náskokem 12:3 (Martin Mečíř 4+0, Roman Šauer 2+2, Jan Tatar 2+1, Filip Vymlátil 2+0, Pavel Záveský 1+1, Martin Ullrich 1+0, Jakub Bydžovský 0+1, Jan Fišera 0+1, Jiří Juhász 0+1, Petr Hepnar 0+1, Tomáš Sedláček 0+1).

Ve druhém zápase se střetli s domácím týmem Orel Rtyně v Podkrkonoší B. V tomto utkání se hned od začátku naši borci ujali vedení a po dvou třetinách si vytvořili pohodlný náskok 4:0. V poslední části sice nechali soupeře vsítit dvě branky, ale sami jich dokázali nastřílet osm, takže i tohoto soupeře překonali ve vysokém poměru 12:2 (Martin Mečíř  2+3, Jiří Juhász 1+3, Jakub Bydžovský 3+0, Jan Tatar 2+1, Petr Hepnar 1+1, Roman Šauer 1+1, Martin Ullrich 1+0, Tomáš Sedláček 1+0, Vítek Cvrček 0+1).

Komentář trenéra Petra Hepnara

K posledním zápasům této sezony jsme se vypravili do nedaleké Rtyně v Podkrkonoší. Čekaly nás západy s B týmem Předměřic a domácí Rtyní.

S Předměřicemi jsme nezačali úplně ideálně, nechali jsme se strhnout jejich hrou. Naštěstí první třetina skončila vyrovnaným skórem. Od druhé třetiny už jsme začali hrát svou hru a soupeři toho moc nedovolili a postupně navyšovali skóre až na 11:3. Třetí třetinu jsme opět trochu polevili, ale stále kontrolovali hru. V této části padla jediná branka, naštěstí do sítě soupeře. Zápas jsme tak celkově zvládli s vysokým výsledkem 12:3.

Poslední zápas sezony nás čekali kamarádi ze Rtyně. Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný. Šance střídala šanci na obou stranách. Vysoké tempo a krásné souboje byly ozdobou tohoto zápasu. Po prví třetině byl stav 1:0 pro nás. Druhá třetina pokračovala v nastaveném tempu, ale pomalu jsme začali domácí přehrávat, i díky využitým přesilovkám, které se nám neobvykle dařilo v tomto zápase využívat. Proměnili jsme 3 ze 3 a k tomu jsme ještě přidali gól při jediném vlastním oslabení. Tuto třetinu vyhráváme 3:0. Na začátku poslední části jsme polevili v koncentraci a z toho pramenily dva góly Rtyně. Poté jsme se ale rychle uklidnili a hráli dále to "svoje". Postupně jsme navyšovali skóre až na konečných 12:2. Chtěl bych poděkovat soupeři za vyrovnanou hru v duchu fair-play a samozřejmě všem našim hráčům za odvedený výkon v obou zápasech.

Dorostenci

Současně s Béčkem se na vlastní turnaj do Náchoda vypravili naši Dorostenci.

Tady se v prvním zápase utkali s 1. FBC Polička dorostenci. Zápas byl silně vyrovnaný a první i druhá třetina skončily shodně 1:1. V poslední třetině bohužel získal soupeř převahu a vsítil o dvě branky více. Utkání tak skončilo prohrou Trutnova 3:5 (Martin Jakl 2+0, Jakub Barvínek 1+0, Adam Záruba 0+1).

Do druhého zápasu vstoupili Dorostenci proti FBC LETOHRAD - Orel Orlice. Utkání začalo vyrovnaně 3:3 po první třetině. Po druhé třetině třetině se naši hráči ujali vedení 5:4. Ve třetí třetině bohužel přišel kolaps našeho týmu a soupeři se podařilo vsítit pět branek. Zápas tak skončil porážkou 5:9 (Jakub Barvínek 3+1, Matěj Novák 1+1, Jindřich Zelenka 1+0, Tomáš Vondráček 0+1).

Mladší žáci

V neděli se do Hořic vypravili naši Mlži.

Zde se jim bohužel příliš nedařilo a neodvezli si domů žádnou výhru. Nejprve se potkali s IBK Holice - Holoubci, kterým podlehli vysoko 0:15. Poté se střetli s domácími FBK Draci Hořice U12, se kterými prohráli 6:10. Dále se utkali s FBC TJ Draci Lanškroun (ml. žáci), na které nestačili v poměru 3:10. Do posledního zápasu nastoupili proti FBK Kobra Tatran Hostinné, kterým podlehli 3:9.