Víkend 30. - 31. 3. - Starší žáci

Tuto neděli se pro body do Rtyně vypravili naši Strži!

Starší žáci

O Velikonoční neděli se do Rtyně vypravili naši Strži.

V prvním zápase se střetli s FLORBAL LITOMYŠL. Toto utkání se rozhodlo po dvou bezgólových třetinách až v poslední části. Tady se našim hráčům podařilo vstřelit o branku více než soupeři a zvítězili tak 2:1 (Vojtěch Kubeček 1+1, Dominik Špaček 1+0, Matěj Novák 0+1).

Do druhého zápasu vstoupili proti FbC Hradec Králové B. Tady padlo naopak velké množství gólů. Po první vyrovnané třetině se probral soupeř a ve druhé třetině nasázel do Trutnovské branky čtyři zásahy. Trutnovští se ale nevzdali a v poslední třetině se pustili do stíhací jízdy a dokonce se jim podařilo vyrovnat stav. Bohužel se jim ale nepodařilo obrat dotáhnout a nakonec tak podlehli soupeři 5:7 (Vojtěch Kubeček 3+1, Matěj Novák 2+0, Matyáš Hanuš 0+1).

Komentář trenéra Petra Hepnara

K posledním zápasům letošní sezony jsme vyjeli do nedaleké Rtyně. Zde jsme se utkali s Litomyšlí a Hradcem B.

Zápas Litomyšlí nebyl od začátku asi moc pro diváky koukatelný. Hra nepřinášela moc šancí ani na jedné straně. Více střel však měli hráči Litomyšle, kteří nás po dvou bezbrankových třetinách přestříleli 6:13. My však hráli přesně to, co jsme chtěli. Skvěle chytající brankář a trpělivé čekání na nějakou chybu soupeře. Ty přišly až na začátku třetí třetiny, kdy jsme během 74 vteřin udeřili dvakrát. Po té se hra vrátila do starých kolejí. Bohužel pro našeho brankáře, který už vyhlížel své první čisté konto, 7 vteřin před koncem Litomyšl snížila na 1:2.

Ve druhém zápase jsme začali stejně jako v předchozím. Bohužel se nám naše hra tolik nedařila. Hradec byl aktivnější a pilnější ve střelbě. Naštěstí dnes jsme měli skvěle chytajícího brankáře. První třetina končí remízou 1:1, kdy obě družstva využila svou přesilovou hru. Druhá třetina nám těžce nevyšla a soupeř utekl na nelichotivé skóre 5:1. Do poslední třetiny zápasu, a vlastně i celé sezony, jsme si řekli, že už nemáme co ztratit a zkusíme s tím ještě něco udělat. To se také povedlo a na konci 33. minuty se povedlo srovnat na 5:5. I nadále jsme se tlačili do zakončení. Bohužel z toho pramenilo pár chyb dozadu, které Hradec potrestal ještě dvěma brankami do konce poslední části a tak tento zápas prohráváme 5:7.

Chtěl bych všem hráčům poděkovat  za to, jak se dokázali ještě zvednout a vrátit do zápasu, který se nevyvíjel podle představ. Dále bych chtěl poděkovat všem hráčům, rodičům a rodinným příslušníkům, kteří nás podporovali po celou sezonu.