Víkend 24. - 25. 2. - muži A, starší žáci

O víkendu se představili starší žáci a show na domácí půdě předvedli muži A!

Muži A

Na domácí hale obrali o body své soupeře naši muži A!

V prvním utkání hladce překonali HAGA Pardubice. Hned ve druhé minutě se ujali vedení, které už až do konce zápasu nepustili. Do poslední části dokonce vstupovali s propastným rozdílem 1:7. V poslední třetině sice nechali soupeře vstřelit tři branky, zápas ale dotáhli do vítězného konce v poměru 11:4 (Martin Mečíř 2+2, Adam Bureš 2+1, Rostislav Verner 2+0, Filip Vymlátil 1+1, Matyáš Ioanidis 1+1, Jakub Mládek 0+2, Pavel Bartoš 0+2, Jan Tatar 1+0, Matěj Strnad 1+0, Sebastian Matyas Pacan 1+0, Adam Falta 0+1).

Druhý zápas proti SOKOLI Pardubice Excellent B byl značně dramatičtější a soupeř dal našim borcům pořádně zabrat. V první třetině si týmy předávaly vedení, nakonec do další části s jednogólovým náskokem vstoupily Pardubice. Druhá třetina byla celá v režii soupeře, kdy odskočil na rozdíl 3:8 a utkání vypadalo rozhodnutě. V poslední části ale Trutnovští předvedli neskutečný obrat a za mohutné podpory fanoušků v této třetině nasázeli soupeři 6 branek a otočili zápas na konečný výsledek 9:8 (Martin Mečíř 3+4, Matyáš Rolenec 3+0, Rostislav Verner 1+2, Jan Tatar 1+0, Matyáš Ioanidis 1+0).

Komentář trenéra Tomáše Meduny

Naše áčko odehrálo svůj poslední domácí turnaj tuto sobotu na trutnovském Gymnáziu.

První zápas byl z naší strany velice povedený. Od začátku do konce jsme dokázali kontrolovat hru a plnit si stanovené cíle. V zápase nás několikrát podržel skvěle chytající Kuba Strnad, který předvedl několik složitých zákroků a pomohl nám udržet zápas ve stanoveném směru.

Druhý zápas bylo drama se šťastným koncem. Druhé zápasy nás poslední dobou celkem trápí. Pokud se nám podaří zlepšit vstupy do utkání, bude to mít mnoho trutnovských fanoušků mnohem klidnější. Teď ale zpět k zápasu... Velice špatné byly první dvě třetiny, kdy jsme prostě nebyli v zápase. Pomohlo až stažení na dvě lajny, což tým nakoplo, a začala stíhací jízda ze stavu 8:2 pro soupeře. Naštěstí třetí třetina byla naprosto bezchybná a zvládli jsme zápas otočit v náš prospěch 8:9 pro Trutnov. V tomto zápase jasně ukázal své kvality Martin Máca Mečíř, který zazářil 7 body.

Závěrem bych rád poděkoval všem hráčům za výkon a fanouškům za neskutečnou podporu. Na druhý zápas jsme napočítali 115 lidí v hale, čehož si moc vážíme a děkujeme. Nesmím také zapomenout poděkovat všem, kteří přišli pomoci s pořádáním.

Tomáš Meduna, trenér kategorie Muži A

Starší žáci

V neděli se pro body do Vysokého Mýta vypravili naši starší žáci.

V prvním utkání se střetli s 1. FBC Polička. Tento zápas rozhodli naši borci již v první třetině, kdy si vytvořili čtyřgólový náskok. Skóre se pak již pouze korigovalo na konečné vítězství Trutnova 5:1 (Martin Jakl 2+0, Matěj Novák 0+2, Jan Zuzánek 1+0, Jiří Pech 1+0, Josef Taláb 1+0).

Druhý zápas proti domácím FTC Vysoké Mýto připomínal druhé utkaní áčka z předešlého dne. Soupeř se v první třetině dostal do vedení 1:4. Ve druhé třetině se našim podařilo tuto ztrátu snížit na 2:4. V poslední části pak Trutnováci nasázeli soupeři 3 branky a zvítězili 5:4 (Jan Zuzánek 3+1, Vojtěch Kubeček 1+1, Matěj Novák 1+0, Jan Ondráško 0+1, Martin Jakl 0+1).