6_20230829_215640.jpg

Změny v soutěžích 2023/2024

Sezona 2023/2024 s sebou přináší řadu nových změn. Pojďme se na ně podívat.

V rámci klubu dochází k několikrát zmiňovanému zavedení klubové sekce EOS. Prosíme všechny členy, pokud tak ještě neučinili, aby se registrovali na odkazu https://fbc-trutnov.trial.eos.... pod tlačítkem registrace. Spolu se sekcí přichází i nový web.

V rámci soutěží dochází ke změnám u dorostenců, kde proběhlo sloučení 2. a 3. dorostenecké ligy za účelem vzniku jediné regionální ligy dorostenců, v níž budou všechny týmy rozdělené do košů dle výkonnosti. Mezi koši se bude postupovat a sestupovat na základě výsledků v průběhu sezony.

Liga starších žáků doznala velkých změn především z hlediska délky a počtu zápasů v 1 den. Nově se každý hrací den odehrají 2 zápasy, každý v délce 3x12 minut. Stále zůstává košový formát, postupy a sestupy mezi koši proběhnou vždy po 4 odehraných zápasech.

Ligu mladších žáků potkaly největší změny. Nově se opět po letech preferuje systém 5+1. Přebírá se loňský formát starších žáků, v němž každý tým odehraje za 1 den 4 zápasy o délce 2x10 minut. I tato soutěž je od letoška košová, tudíž se bude vést i dlouhodobá tabulka. Statistiky jednotlivců by se neměly počítat.

Naše týmy čeká nová sezona už 16. 9. Jako první se na domácí palubovce představí B tým mužů - dorazte a přijďte zafandit!