48_20240701_180232.jpg

Ukončení a shrnutí sezony 2023/2024

V sobotu 22. června 2024 proběhlo v protorech ZŠ Mládežnická společné klubové ukončení sezony 2023/24. Jednotliví trenéři a zástupci klubu na něm zhodnotili proběhlou sezonu a nastínili plány do další a tyto komentáře vám nyní přinášíme i na našem webu.

Zakončení se zúčastnili členové napříč všemi kategoriemi - od elévů až po muže, často i s rodiči. Po úvodní části s hodnocením sezony se účastníci přesunuli do tělocvičny ZŠ Mládežnická, v níž proběhl tradiční turnaj namixovaných týmů. V průběhu celé akce bylo zajištěno občerstvení v přilehlém baru, který zároveň všem zúčastněným poskytl příležitost se v klidu usadit, popovídat si, či sledovat fotbalový zápas České republiky s Gruzií.

Shrnutí sezony pohledem předsedy FBC Trutnov (DTJ) - Petra Hepnara

"Do sezony klub vstupoval se dvěma dospělými kategoriemi, tj. muži A a B, a čtyřmi mládežnickými kategoriemi, elévy, mladšími a staršími žáky a dorostenci. U každé kategorie působí licencovaní trenéři a další lidé, kteří zatím nesplňují kritéria k dosažení licence, či si to chtějí jen vyzkoušet a uvidí. V právě končící sezoně máme čtyři trenéry se stupněm oprávnění C a pět se stupněm D. Celý kolotoč turnajů se rozjel kategorií starších žáků o svátečním dnu 28.9. 2023 a skončil až v dubnu tohoto roku. Mezi tím si trenéři, rozhodčí, delegáti a další lidé v různých funkcích v klubu plnili své povinnosti účastí na vzdělávacích školeních, seminářích, schůzkách atd., aby splnili předepsané náležitosti, na základě, kterých mohli tyto posty vykonávat i nadále.

Co se týče herní činnosti jednotlivých a hráčů a kategorií bylo vidět, jak se zlepšovala a s koncem sezony gradovala. Na tom mají zásluhu nejen samotní hráči ale také samozřejmě trenéři a asistenti u jednotlivých kategorií, kteří ke své práci přistupují zodpovědně a své povinnosti plní na 100 procent.

S koncem sezony je spojené i konečné bilancování úspěchů a neúspěchů daných kategorií, zda plnili a splnili své psané i nepsané cíle a přání. Na základě výsledků jednotlivých kategorií je tato sezona hodnocena jako velmi úspěšná."

Shrnutí sezony pohledem sekretáře FBC Trutnov (DTJ) - Tomáše Haufera

"Už před sezonou 2023/24 přišlo několik administrativních změn, které jsme v prvních měsících postupně testovali v rámci fungování klubu. Tou nejvýraznější bylo zavedení členské sekce EOS, jež významně přispěla k zlepšení výběru příspěvků, zpřehlednila práci s jednotlivými týmy a obecně velmi zefektivnila administrativní činnosti v klubu. Spolu se sekcí přišel i nový web, jež aktuálně funguje jako jedna z externích komunikačních cest, a na němž již členové konečně naleznou všechny potřebné informace pro svou činnost.

Spolu s novým webem přišla i nová grafická podoba příspěvků na sociálních sítích, kterou jsme před sezonou nastavili s Janem Fišerou, jemuž patří obrovský dík za tuto práci. Díky tomu máme jednotný vzhled příspěvků a jasnou identitu. Během sezony pak správu sítí převzal Jakub Strnad, který taktéž psal veškeré články na náš nový web. Bez něj by naše komunikační práce byla nulová a i jemu patří obrovské díky. Obecně se dosah našich webových stránek i sociálních sítí výrazně zlepšil.

Nejen díky EOSu, ale i díky novým sponzorům a partnerstvím se nám podařilo stabilizovat a zlepšit klubový finanční stav. Na těchto základech bychom rádi budovali do budoucna a rádi bychom postupně zlepšovali služby, které svým členům nabízíme a poskytujeme.

Obrovský dík patří i všem ostatním, kteří se na chodu klubu podílejí - všem trenérům, kteří této činnosti věnují svůj volný čas a lásku, všem hráčům za svou snahu a touhu se zlepšovat, všem rozhodčím a delegátům, kteří jsou nezbytnou součástí fungování klubu, všem pořadatelům pomáhajícím na domácích zápasech a všem fanouškům a divákům, kteří je navštěvují. V neposlední řadě bych pak rád poděkoval všem rodičům, kteří nám svěřují své ratolesti, a kteří nám mnohdy pomáhají i s dopravou na místa turnajů.

Na závěr bych pak rád poděkoval všem klubovým sponzorům a partnerům, dále také všem školám, jež nám umožňují hrát a trénovat v jejich prostorech.

Sezona 2023/24 přinesla mnoho nového a již nyní se těším, co přinese sezona 2024/25.

Děkuji všem za to, co pro klub děláte. Bez vás by to nešlo."

Shrnutí sezony mužů A pohledem hlavního trenéra  - Tomáše Meduny

"Na tuto sezónu jsme si vytyčili jasný cíl, a to byl postup do Divize. K tomuto cíli jsme se snažili i celou sezónu již od začátku prázdnin směřovat. Scházeli jsme se celé léto a celou letní přípravu jsme uzavřeli týdenním soustředěním.

I přesto byl vstup do sezóny dost rozpačitý. Ovšem od druhého turnaje už náš tým fungoval dle očekávání a neustále jsme bojovali o první příčky soutěže. Měli jsme v sezoně i pár zaváhání a pár zbytečných ztrát bodů, ale to bereme pozitivně, protože nám to ukázalo, co si pohlídat a na co dávat větší pozor a hlavně na čem přes léto pracovat.

Abych to uzavřel, náš cíl se nám podařilo naplnit ještě před posledním turnajem díky zaváháním soupeře. Vyhráli jsme ligu a postupujeme do Divize, která se naposledy hrála v Trutnově v sezóně 2016/2017. Jsem na kluky moc pyšný. Z velké části je tým poskládaný ze studentů, kteří mohou spolu trénovat jednou týdně v pátek, když všichni přijedeme ze škol. Naše Áčko je postavené na týmu, který hrál v sezoně 2017/2018 1. Dorosteneckou ligu. Za mužský tým kluci nastupují od sezóny 2020/2021. Od té doby se nám podařilo postoupit z Královéhradecké ligy a tento rok i z Regionální ligy.

Na konci této sezóny byla vyhlášena anketa Nejlepší regionální florbalista sezóny, kterou vyhrál náš Martin Mečíř. Tímto mu ještě oficiálně gratuluji a jsem velice rád, že Martin tuto cenu dostal. Za své letošní výkony si ji rozhodně zaslouží.

Úplně na závěr bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří se nějak podíleli na letošní sezóně. Hráčům za jejich nasazení a za to, jakou společně máme v kabině partu. Všem divákům, kteří nás na všech domácích zápasech hnali za lepšími výkony a díky kterým máme nejvyšší domácí návštěvnost v lize, ať už fandili přímo v hale nebo doma u online zápisu. Dále děkuji každému, kdo se podílel na pořádání domácích turnajů a taky všem trenérům a sekretáři za příjemnou spolupráci a společnou chuť klub dál posouvat. Velké díky patří našim sponzorům, se kterými se nám snad podaří navázat dlouhodobou a stabilní spolupráci.

Na všechny se budu těšit příští sezónu a věřím, že se budeme na domácích zápasech vídat častěji.

Sezóna Áčka v číslech:

Umístění v tabulce: FBC Trutnov obsadil 1. místo v Regionální florbalové lize

Počet získaných bodů: 56

Výsledky zápasů: 17 výher, 5 remíz, 2 prohry

Hráči, kteří zasáhli do zápasu: Tomáš Akštejn, Pavel Bartoš, Petr Bartoš, Adam Bureš, Jakub Bydžovský, Adam Falta, Tomáš Haufer, Jan Charouz, Matyáš Ioanidis, Martin Kisý, Martin Mečíř, Jakub Mládek, Sebastian Matyas Pacan, Matyáš Rolenec, Filip Srna, Matěj Strnad, Jakub Strnad, Jan Tatar, Rostislav Verner, Ondřej Vojta, Filip Vymlátil"

Shrnutí sezony mužů B pohledem hlavního trenéra  - Petra Hepnara

"Pomyslným cílem této sezony bylo zlepšit umístění z minulých sezón, které nebyli podle představ. V letošní sezoně jsme si určili umístění v první polovině tabulky, ještě lépe, mezi prvními třemi.

Změnil se přístup k tréninkům, kdy se více trénovalo, než v předchozích letech. Při trénincích byl viditelný rozdíl v přístupu i vyšší nasazení hráčů, kteří chtěli něco změnit. To se poté odrazilo i v zápasech, kde jsme už nebyli pro soupeře pouze „tréninkový soupeř“, ale dokázali hrát vyrovnané zápasy i s těmi nejlepšími.

Bohužel, výsledky byly jak na houpačce, nedokázali jsme hrát každý zápas stejně. Spoustu zápasů jsme si prohráli sami i přes vedení v průběhu zápasu, kdy jsme nezvládli závěry zápasů. Ale na druhou stranu musím vyzdvihnout i zápasy, ve kterých jsme prohrávali a dokázali se vzepřít a zápas vyhrát. Během sezony se udělalo i pár změn v sestavě. Ta se relativně ustálila, což také bylo znát na předváděné hře a výsledcích.

Jak jsem již podotkl, prohry střídaly výhry po celou sezonu, o čemž svědčí vyrovnaná bilance dvanácti výher, jedenácti proher a jedné remízy. Když se podívám zpětně na sezony dříve, je toto celkové zlepšení. V minulé sezoně to bylo 6 výher a v předminulé dokonce pouze jedna výhra za celou sezonu. V celkovém součtu to stačilo na krásné 6. místo v celkové tabulce soutěže. Musím však říct „pouze“ 6. místo, protože jsme měli letos na víc, ale jak je víše zmíněno, spoustu zápasů jsme si hloupě prohráli a to nás stálo lepší umístění.

Celkově bych ale tuto sezonu hodnotil velice kladně. Zlepšení nasazení a přístupu hráčů, ucházející výsledky zápasů a splnění stanoveného cíle. Za což bych chtěl všem moc poděkovat."

Shrnutí sezony dorostenců pohledem hlavního trenéra  - Ondřeje Ševčíka

"Já osobně si myslím, že tato sezona se vydařila nad moje očekávaní. V sezoně jsme dokázali hrát vyrovnané zápasy se silnými celky a držet se tak v horní části tabulky.

Z deseti uspořádaných turnajů jsme dokázali šestkrát hrát nejvyšší první koš a čtyřikrát druhý koš. Na jednotlivých hráčích i jako na celým týmu bylo vidět obrovské zlepšení od loňské sezony. Za to bych je chtěl moc pochválit. Líbilo se mi, že konečně našli k sobě cestu a chovají se jako tým, jak na hřišti i mimo něj.

Rozhodně je tam furt co zlepšovat, ale téhle sezoně všichni hráči udělali veliký posun ku předu. Ještě jednou bych chtěl poděkovat všem hráčům za jejich krásné výkony."

Shrnutí sezony starších žáků pohledem hlavního trenéra - Petra Hepnara

"Cílem pro tuto sezonu bylo hrát co nejlepší florbal a ukázat, že i v této kategorii se musí s trutnovským týmem počítat. Rvát se o každý bod, a to i v zápasech s těmi nejlepšími, ve kterých víme, že asi neuspějeme, ale překvapit můžeme soupeře a i sami sebe.

Sezonu jsme začali, po umístění v sezoně 22/23, ve 3. výkonnostním koši, ze kterého jsme chtěli samozřejmě co nejdříve postoupit do druhého, kam bezpochyby patříme a svými výkony jsme to i potvrzovali. Na trénincích jsme tomu také vše podřizovali, kdy se všichni snažili a zadané úkoly a situace plnili naplno. Bohužel to se nám po prvních turnajích nepovedlo. Povedlo se to až po dalších turnajích odehraných na domácích hřištích, kdy jsme potvrdili roli favorita a dokráčeli si pro jasné vítězství ve skupině. To nás, shodou okolností, poslalo až do koše prvního. V tom jsme změřili síly s těmi vůbec nejlepšími a neporaženými týmy. I přes někdy až vysoké prohry to byly pro hráče velice dobré zkušenosti. A i oni sami se přesvědčili, že hrát se dá úplně s každým. Po těchto zkušenostech jsme se vrátili zpět do druhého koše, kde jsme v klidu dohráli tuto sezonu.

Během sezony se k družstvu připojovali další hráči, kteří se velice dobře zapracovali a zapadli do kolektivu. S blížícím se koncem se k družstvu postupně připojovali také hráči z mladších žáků, kteří v příští sezoně budou tuto kategorii hrát. Někteří přišli jen na tréninky, kde poznávají své budoucí spoluhráče a trochu jinou hru. Někteří naskočili i do posledních zápasů, kde si vedli velice dobře.

Nemůžu říci, že by se nenašly i slabší momenty v trénincích i v zápasech. Ne každému to vždy vyšlo a předváděl to nejlepší co zná a umí. V celkovém hodnocení však můžu říct, že jsem s přístupem i nasazením během celé sezony, jak v trénincích tak zápasech, spokojený. Doufám a věřím, že příští sezona bude podobná jak v přístupu hráčů, tak i předváděné hře. Děkuji všem, kteří se jakýmkoliv způsobem zapojili do chodu a hladkému průběhu v celé sezoně."

Shrnutí sezony mladších žáků a elévů pohledem hlavního trenéra - Petra Šťastného

"Začátek sezony byl plný očekávání jak to bude vypadat u elévů i mlžů, jelikož do našeho klubu si našlo cestu spousty nových hráčů , kteří nás chtěli reprezentovat. Tréninky byly ze začátku poznávací a cvičení lehká, kde jsme si hráče vyzkoušeli co umí. První turnaje nám ukázaly, na čem je potřeba celkově zapracovat, ale i co který hráč má zlepšovat.

U mlžů se začínalo ve 3. koši, ze kterého jsme bohužel spadli do posledního koše, kde jsme zůstali po zbytek sezony. Pár prvních turnajů bylo vidět, že se hráči pořád hledají a nejsou sehraní. Postupem času se vše pomaličku zlepšovalo, začalo se více hrát týmově a u některých turnajů jsme měli šanci na postup zpátky do 3. koše.  Bohužel nám v tomto ohledu nepřálo štěstí a o bodík nám to vždy uteklo. Byly turnaje kde zápasy byly vyrovnané a napínavé, další byly horší kde nás soupeř přejel, ale i turnaje kde jsme nad týmy dominovali. Vše také záleží na tom, jak se kdo na tréninku snaží a maká a podle toho se hráči zlepšovali a bylo to vidět i v zápasech.

Elévové začínali sbírat své první zápasové zkušenosti a i zde jsme věděli, na co je připravit, a podle toho byly i stavěné tréninky. Dětem se dařilo i v zápasech a bylo vidět zlepšení u všech hráčů. Postupem času a s dalšími zápasy si samy děti uvědomovaly, co musí na hřišti dělat. Výkony hráčů rostly a každý zápas na turnaji byl vyrovnaný a děti to bavilo. Všichni získali potřebné zkušenosti do budoucna a do další sezony."

Další fotografie naleznete v klubobvé galerii Zonerama

Děkujeme všem za sezonu 2023/24 a těšíme se na tu další!