8_20230907_163535.jpg

Naše účast na TEMPISH Moravian Cup 2023

V nezvyklém termínu se začátkem září konal v Olomouci mezinárodní florbalový turnaj TEMPISH Moravian Cup. Naši svěřenci si ho nenechali ujít, jak se jim dařilo?

O prvním zářiovém víkendu 1. - 3. 9. 2023 se v Olomouci konal již 8. ročník florbalového turnaje Moravian Cup. Utkaly se zde nejen týmy z celé České republiky, ale i několik zahraničních celků. Nechyběli ani zástupci trutnovského florbalu, konkrétně v kategorii B16 se představil tým, složený z našich dorostenců a starších žáků.

Hned v pátek sehráli trutnovští svěřenci dvě náročná utkání. V prvním zápase proti FbK Orlicko-Třebovsko se našim nepodařilo vstřelit žádný gól a zápas skončil výsledkem 0:12. Druhý zápas proti FBC ZŠ Uničov byl podstatně vyrovnanější s mnoha slibnými šancemi, ve druhé polovině ho ale soupeř dokázal zlomit na svou stranu a porazit Trutnov výsledkem 1:9. Jediný gól Trutnova vstřelil Jakub Barvínek.

V sobotu se v podvečer trutnovský celek střetl s SK TROOPERS. Zápas se bohužel vyvíjel spíše dle představ soupeře a skončil prohrou Trutnova v poměru 2:16. Góly Trutnova vsítili Tomáš Vondráček (A Matyáš Hanuš) a Martin Jakl (A Tomáš Vondráček). Aby hráči načerpali energii do posledního dne turnaje, vypravili se večer s trenéry na bowling.

Své působení na turnaji uzavřelo trutnovské mužstvo v neděli utkáním s vítězi druhé skupiny FBC Intevo Třinec. Tento zápas dopadl pro Trutnováky nejlépe, až do poloviny hráli vyrovnanou hru se skóre 2:2. Ve druhé polovině ale soupeř značně přidal a odskočil k finálnímu výsledku 3:9. Za Trutnov skórovali Matyáš Klimus (A Jindřich Zelenka), Jakub Barvínek (A Jan Zuzánek) a Martin Jakl.

Hráčům Trutnova se tak na turnaji sice nepodařilo ukořistit žádné vítězství, odvážejí si ale mnoho cenných zkušeností a zážitků.

Rádi bychom poděkovali všem hráčům za sympatickou hru a reprezentaci klubu, dále také trenérům, kteří na trutnovskou mládež na turnaji dohlíželi.