49_20240702_011203.jpg

M09: “Spánek přicházel, až když bylo vše hotové.”

Tento týden se podíváme na hráče trutnovského dorostu, který i přes velmi krátkou florbalovou kariéru u FBC Trutnov zastává mnoho podstatných funkcí, včetně tvorby klubové grafiky - Jendu Fišeru.

Z Českého florbalu

Jenda se do florbalového prostředí dostal poměrně nedávno, v Českém florbalu a FBC Trutnov se zaregistroval až roku 2022. Dnes je mu 16 let. O to více fascinující je, jak moc je do dění v klubu zapojený. Poprvé se na hřišti představil jako starší žák v sezóně 2021/22.

V poslední sezóně nastupoval za kategorii dorostenců, a to jako kapitán týmu. Odehrál 13 utkání a nasbíral 4 kanadské body, z toho 2 branky a 2 asistence.

Dále se Jenda od minulé sezóny zapojuje do trenérské činnosti klubu. Zatím nemá oficiální licenci, ale je jedním z trenérů nejmladších trutnovských kategorií.

Dalším Jendovým příspěvkem klubu je tvorba klubové grafiky, od vzhledu webových stránek, přes většinu příspěvků na Facebooku a Instagramu, až po reklamní bannery a náborové letáky. Velkou část minulé sezóny také spravoval klubový instagramový účet.

15 otázek o Jendovi

1. Jak ses dostal k florbalu?

Největší náhodou. FBC Trutnov hledali nové hráče a trenér mužského Áčka, který učil u mě na škole, nám nabídl, jestli to někdo nechceme zkusit. A tak jsem začal.

2. Jakému týmu kromě Trutnova fandíš?

Tatranu Střešovice.

3. Co se ti líbí na Trutnovském florbale?

Celková propojená týmovost mezi kategoriemi.

4. Co by se mělo změnit v FBC Trutnov?

Rozdělil bych tréninky kategorií mladší žáci a elévové. Dále bych nic moc neměnil, ale všichni víme, že nová vlastní hala by se hodila.

5. Čeho bys chtěl ve své kariéře dosáhnout?

Zahrát si v trutnovském A-týmu. A v trénování dotáhnout s dětmi nějaký větší postup.

6. Máš nějaké zájmy kromě florbalu?

Ano, a ne málo. Zabývám se informatikou a managementem, programováním webů, grafickým designem, občas zapojím i fitko.

7. Jsi student, nebo pracuješ?

Studuji Střední průmyslovou školu v Trutnově (Informatika a management). Do toho chodím na brigády, které jsem vystřídal zatím 2 větší: Intersport, kde jsem byl přes rok, a teď dělám v advokátní kanceláři Arrows.

8. Kdo je tvůj florbalový vzor?

Každý by čekal, že to bude někdo např. z Tatranu, ale jsou to kluci tady z trutnovského A-týmu. Toto pro mě není jen o florbale, ale i např. o týmovosti. Kdybych měl říct jméno, řekl bych buď Maty Rolenec, a nebo Martin Mečíř.

9. Co posloucháš za hudbu?

Záleží v jaké chvíli. Poslouchám cca vše.

10. Kdybys měl možnost si zahrát za jakýkoliv klub, který by to byl?

Tatran Střešovice.

11. Jak jsi se dostal k tvorbě grafiky pro FBC Trutnov?

Nelíbila se mi ta stará, tak jsem se spojil s lidmi, kteří se o tyto věci starají a domluvili jsme se, že to můžu předělat, a pak jsem to celé vzal na sebe za pomoci šikovných kluků, co též vizuální stranu klubu chtěli posunout o level dál.

12. Kromě hráče a tvůrce grafiky jsi také trenér a zároveň jsi se staral o klubový instagram, jak jsi zvládal plnit tolik funkcí naráz?

Popravdě nevím, když vezmu toto vše a do toho osobní život, tak to nebylo nic lehkého. Chtělo to, aby mě to bavilo a spánek přicházel, až když bylo vše hotové.

13. Baví tě víc hraní nebo trénování?

Oboje má něco do sebe. Při trénování předáváme zkušenosti, které máme ze hraní a baví mě koukat na to, jak se děti posouvají dál, ale hraní u mě vede.

14. S kým si v týmu herně nejlépe rozumíš?

Celá lajna, ve které hraju. Ale musím zmínit Vítka Cvrčka a Tomáše Medunu, kteří mě obecně vzali mezi všechny kluky a dostali mě do FBC tak, jak jsem teď.

15. Co vyžaduješ od svých svěřenců?

Chuť hrát florbal a hlavně snahu.

Na co se můžete těšit

Příští týden si představíme jednoho z trutnovských hráčů, kteří stáli u zrodu FBC Trutnov, zároveň má ale také zkušenosti i z několika okolních větších klubů - Jakuba Davidíka.