46_20240617_152710.jpg

M07: "Snažím se moc nepřemýšlet nad danou situací a hrát v klidu."

Tento týden se podíváme na tahouna trutnovského Áčka a nejproduktivnějšího hráče týmu, Martina Mečíře.

Z Českého florbalu

Martin, přezdívaný Mečoun, se poprvé v FBC Trutnov objevil roku 2011. Od sezóny 2011/12, kdy se představil v kategorii elévů, až dodnes nevynechal jedinou sezónu a celých 13 let zůstal věrný trutnovskému florbalu. Prošel zde všemi kategoriemi, od již zmiňovaných elévů, přes mladší a starší žáky, dorostence, juniory, až po jeho nynější působiště v A-týmu mužů. Kromě toho Martin také v posledních sezónách vypomáhá i trutnovskému Béčku. Za svou dosavadní kariéru tak za Trutnov odehrál 356 utkání.

V uplynulé sezóně odehrál 36 zápasů, z toho 12 za Béčko a 24 za Áčko. V této sezóně ukázal svou obrovskou produktivitu, když v Béčku nasbíral 31 kanadských bodů, z toho 18 branek a 13 asistencí. V Áčku pak nastřílel 29 branek a na 16 přihrál, což dává dohromady neskutečných 45 kanadských bodů. Díky těmto statistikám se Martin umístil na předních příčkách klubových tabulek. V Béčku skončil na třetím místě v bodování a s Romanem Šauerem se dělí o první příčku v přesilovkových gólech. V Áčku pak statistikám naprosto dominoval a stal se s velkým náskokem králem bodování i tabulky střelců a nejlepší byl dokonce i v počtu asistencí a v přesilovkových gólech. Tím silně pomohl k postupu trutnovského A-týmu do Divize. Není divu, že tento mimořádný hráč byl v poslední sezóně zvolen vítězem regionální ankety Florbalista sezóny Královéhradeckého a Pardubického kraje.

15 otázek pro Martina

1. Jak ses dostal k florbalu?

  K florbalu jsem se dostal tak, že mě ve 3. třídě rodiče přihlásili v tý době ještě na kroužek florbalu u nás na základce, no a tím to tak nějak vše začalo. Ale na zápasy jsem začal jezdit až později oproti klukům. V tý době byl u mě na prvním místě fotbal, což se časem změnilo.

  2. Jakému florbalovému týmu kromě Trutnova fandíš?

   Odjakživa fandím Tatranu Střešovice.

   3. Co se ti na Trutnovském florbalu líbí?

    Když to vezmu z pohledu „Áčka“, tak nejvíce se mi líbí ta naše parta, kterou si už udržujeme několik let.

    4. Myslíš si, že by se mělo v Trutnovském klubu něco změnit? Případně co?

     Popravdě mě asi nic nenapadá, s tím, jak je náš klub teď veden, jsem spokojen.

     5. Čeho bys chtěl ve své florbalové kariéře dosáhnout?

      No chtěl bych určitě pomoct dostat Trutnov do co nejvyšší ligy, myslím si, že takové město by mělo hrát vyšší ligy, než zatím hraje. Jinak individuální cíle jsou asi pořád stejné – snažit se o co nejlepší výkony, což se tuhle sezónu celkem povedlo. xD

      6. Máš nějaké jiné zájmy kromě florbalu?

       Mezi mé zájmy patří jednoznačně sport, spolu s florbalem hraju ještě fotbal.

       7. Jsi student, nebo pracuješ? Případně kde?

        Stále ještě studuji, a to třetím rokem na Vysoké škole ekonomické v Praze.

        8. Kdo je tvůj florbalový vzor?

         Asi abych řekl pravdu, tak florbalový vzor úplně nemám.

         9. Co posloucháš za hudbu? Máš oblíbenou písničku?

          Nejvíce poslouchám rap, a to český, ale i zahraniční. Ale rád si poslechnu klasický český spíše už starší hity, což kluci dobře vědí.

          10. Kdybys měl možnost zahrát si za jakýkoliv klub, jaký by to byl?

           S tím, že fandím Tatranu, tak bych si vybral určitě je. Pokud bych mohl někde v zahraničí, tak by to byl jeden ze švédských týmů, zde ale nemám úplně favorita.

           11. Jaká hráčská pozice tě baví nejvíc a proč?

            Nejvíce mě baví centr. Ze začátku, když jsem se na něj přemístil z křídla, tak se mi to moc nelíbilo. Musel jsem více běhat a bránit. Dnes jsem si však už zvykl a jsem tam vlastně spokojenej. Je to určitě fajn pozice pro mě, protože můžu tu hru celkem řídit (rozehrávat útoky, mít spoustu střel, ale i ta obranná část mě už celkem baví).

            12. Co je podle tebe tvůj největší florbalový úspěch?

             No to je teda dobrá otázka. Může to být právě letošní postup do Divize, může to být zisk hráče sezóny, nebo výhra v baráži a možnost si zahrát 1. dorosteneckou ligu. Asi nedokážu vypíchnout jeden moment.

             13. Jaká je tvoje nejoblíbenější hokejka?

              Vystřídal jsem už spoustu hokejek, ale aktuálně hraju se značkou Oxdog a jsem sní nadmíru spokojen.

              14. S kým si v týmu herně nejlépe rozumíš?

               Abych řekl pravdu, tak se mi vlastně hraje se všema dobře, ať už to jsou kluci z naší pětky, tak i z naší přesilovkový sestavy.

               15. Jsi nejproduktivnější hráč týmu, jaký je tvůj recept?

                Jo tak to bych taky rád věděl, ale asi to je i tím, že se snažím moc nepřemýšlet nad danou situací a hrát v klidu. No zároveň se nějak nachomýtnu u té akce. Kluci samozřejmě o mně řeknou, že jsem lucker, takže asi to štěstí bude hrát roli taky xD, ale i oni mi to kolikrát daj neskutečně, takže asi tak.

                Na co se můžete těšit

                Příští týden si představíme momentálního šéfa celého klubu, který také z velké části stojí za jeho přerodem do dnešní podoby, Tomáše Haufera. Ten je zároveň stálým hráčem trutnovského Áčka a opanuje ještě dalších přibližně 3000 florbalových funkcí, ale o tom až příští týden.