16_20231031_165705.jpg

Víkend 4. - 5. 11. - dorostenci, mladší žáci, muži A

Tento víkend se představily hned tři trutnovské týmy! Naši mladší žáci navíc hostili své soupeře na domácí půdě trutnovského Gymnázia.

Dorostenci

Turnajový víkend otevřeli naši dorostenci, kteří se v sobotu vypravili za svými soupeři do Vysokého Mýta.

V prvním zápase se utkali s FLORBAL LITOMYŠL. Soupeři se podařilo v deváté minutě vstřelit úvodní gól, kterým v podstatě utkání rozhodl, protože o tento jeden gól vyhrál první třetinu a po dvou následujících vyrovnaných částech došel i přes velkou snahu Trutnováků k celkovému vítězství 5:6 (Jakub Barvínek 2+1, Jan Zuzánek 2+0, Martin Jakl 0+2, Matěj Novák 1+0, Jan Fišera 0+1, Matyáš Hanuš 0+1).

Ve druhem utkání proti TJ Sokol Jaroměř už naši borci nic nenechali náhodě a po úvodní prohře si spravili chuť. V první třetině se ujali vedení 3:1, ke kterému už v dalších třetinách pouze přidávali a zápas skončili s pohodlným rozdílem 11:3 (Jakub Barvínek 3+3, Šimon Sláma 2+2, Martin Jakl 2+1, Adam Záruba 1+1, Matyáš Klimus 1+1, Jan Zuzánek 1+0, Matyáš Hanuš 0+1).

Komentář trenéra Ondřeje Ševčíka

První zápas trutnovští dorostenci sehráli proti kvalitnímu týmu FLORBAL LITOMYŠL. První třetina byla vyrovnaná co se týče skóre, ale na hřišti to vypadalo trochu jinak. Před zápasem jsme si s hráči řekli plán, co bychom chtěli hrát. Bohužel celou první třetinu jsme hráli ospale a nemohli se dostat do tempa zápasu. Nakonec skončila první třetina 3:2 ve prospěch soupeře. O přestávce mezi první a druhou třetinou jsme si řekli, co bylo špatně a co bychom měli změnit, aby nás to dovedlo k vítězství. Druhá třetina byla taktéž vyrovnaná jak na hřišti, tak na góly. Nic zajímavého se nestalo. Druhá třetina skončila na stavu 4:3 ve prospěch soupeře. Naopak třetí třetina byla boj o každý kousek hřiště a bylo se na co dívat. V 38. minutě se nám povedlo odskočit od soupeře na náskok jednoho gólu. Bohužel naše vedení netrvalo dlouho a po neubráněné soupeřově standardce před naší bránou a nešťastnému odražení balonku do brány našeho gólmana se nakonec nepovedeno našim dorostencům dotáhnout zápas do šťastného konce.

Druhý zápas sehráli proti týmu z Jaroměře. To už byl zápas o něčem jiném. Trutnovští hráči hráli svoji hru a Jaroměř k ničemu nepustili. Byl to krásný zápas plný nádherných gólových situací.

Ještě bych chtěl poděkovat benjamínkům našeho týmu za krásné výkony na hřišti. Jmenovitě se jedná o Adama Zárubu, Matyáše Bečku a Matyáše Hanuše.

Mladší žáci

Mladší žáci se nemuseli za soupeři tento víkend nikam vypravovat. Turnaj totiž hostili doma na trutnovském Gymnáziu.

Bohužel se jim tento víkend příliš nedařilo a i přes velkou snahu nedokázali vybojovat žádnou výhru. V prvním zápase se postavili týmu FBC TJ Draci Lanškroun (ml. žáci), kterým podlehli v poměru 4:7. Do druhého utkání naskočili proti IBK Holice - Holoubci, na které těsně nestačili a prohráli 3:4. Třetí zápas proti HAGA Pardubice byl znovu velmi těsný a skončil prohrou našich 2:3. Do posledního zápasu naši mlži nastoupili proti FBŠ Všestary, na které bohužel také nestačili výsledkem 0:3.

Komentář trenéra Petra Šťastného

Naši mlži se poprvé představili na domácím hřišti, kde přivítali postupně Draky Lanškroun, Holice, HAGu Pardubice a Všestary.

V prvním zápase proti Lanškrounu padalo hodně gólů, bohužel po našich chybách v obraně jsme jich dostali víc a prohráli 7:4.
Další zápas nás čekaly Holice, a tam už to bylo vyrovnané. Soupeř dal o gól víc a přišla těsná prohra 4:3.

Třetí zápas jsme vyzvali na souboj Pardubice. Soupeř ukázal svoji sílu a ujal se vedení 3:0.
V posledních minutách jsme udělali změnu v sestavě i taktice a přineslo to svoje ovoce. Vstřelili jsme 2 branky a vypadalo to nadějně, bohužel už nebyl čas a vyrovnat se nám nepodařilo. Další těsná prohra 3:2.

Poslední zápas proti Všestarům už to v obraně vypadalo pěkně. Bohužel jsme dostali 2 smolné góly. Nedařil se nám útok a těžko jsme se přes soupeře dostávali. Nakonec soupeř přidal další branku a v klidu si došel pro výhru 3:0

Děkuji hráčům za výkon, dalším členům klubu za pomoc při pořádání turnaje a samozřejmě fanouškům!

Trenér Petr Šťastný

Muži A

Naše áčko se do bojů o vrchol tabulky vypravilo na dalekou cestu do Svitav. A dařilo se! Nejen, že natáhlo šňůru zápasů bez prohry na osm, ale skutečně obsadili první místo soutěžní tabulky!

V prvním zápase se naši borci utkali s FTC Vysoké Mýto B. Tento zápas byl velmi vyrovnaný, což dokazuje i průběžné skóre 0:1, 3:1 a 1:2. Čtenáři sběhlí v matematice již dokázali určit, že utkání skončilo nerozhodným stavem 4:4 (Matěj Strnad 2+0, Martin Mečíř 1+1, Pavel Bartoš 0+2, Sebastian Matyas Pacan 1+0, Adam Falta 0+1).

Druhé utkání bylo daleko zajímavější, dynamičtější a plné zvratů. Domácí FbK TJ Svitavy přivedly mnoho diváků, kteří dotvářeli elektrizující atmosféru. V první třetině padl jediný gól, a to hned v první minutě z hole Jana Tatara do svitavské branky. Ve druhé části jako by trutnovský tým zkolaboval a sesbíral hned pět přesných střel soupeře, na výsledkové tabuli svítil výsledek  3:5. V poslední třetině se ale naši borci znovu probrali a dotáhli skóre na 6:6. Už to vypadalo na druhou remízu, když se v posledních dvaceti vteřinách do balonku opřel trutnovský kapitán Matyáš Rolenec a rozhodl utkání ve prospěch Trutnova. Finální siréna tak zazněla za stavu 7:6 (Jan Tatar 2+1, Martin Mečíř 2+0, Matěj Strnad 2+0, Matyáš Rolenec 1+1, Pavel Bartoš 0+2, Sebastian Matyas Pacan 0+2, Filip Vymlátil 0+1).

Komentář trenéra Tomáše Meduny

V neděli 5.11. jsme sehráli další turnaj ve Svitavách. Hráli jsme s týmem Vysoké Mýto B a FbK TJ Svitavy.

První zápas s Vysokým Mýtem byl vyrovnaný, ale hlavně kvůli nám. Hráli jsme na půl plynu a soupeř toho využíval. Vypovídá o tom i počet střel za zápas, kdy na naší straně jich bylo pouze 14. Zápas jsme zvládli uhrát alespoň na remízu. Bohužel osobně zápas vnímám jako ztrátu bodů.Druhý zápas s domácím celkem byl divácky atraktivní, padlo mnoho gólů a bylo mnoho zvratů, o ten nejdůležitější se postaral Séba, kdy dokázal v poslední půlminutě přejít soupeře a našel úplně nepokrytého kapitána Matyho Rolence, který se naštěstí nespletl, trefil přesně a otočil tak zápas v náš prospěch. Byl to zápas plný chyb, ale i skvělých okamžiků. Do budoucna se musíme vrátit k lepší kontrole hry, ať nás tyto infarktové situace do budoucna nestojí body.

Děkuji hráčům za předvedený výkon a všem fanouškům, kteří nás přijeli podpořit i na tak vzdálený výjezd.

Dorostenci

Trutnov x FLORBAL LITOMYŠL

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Trutnov x TJ Sokol Jaroměř

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Mladší žáci

Trutnov x FBC TJ Draci Lanškroun (ml. žáci)

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Trutnov x IBK Holice - Holoubci

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Trutnov x HAGA Pardubice

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Trutnov x FBŠ Všestary

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Muži A

Trutnov x FTC Vysoké Mýto B

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Trutnov x FbK TJ Svitavy

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...