Víkend 4. - 5. 11. - dorostenci, mladší žáci, muži A

Tento víkend se představily hned tři trutnovské týmy! Naši mladší žáci navíc hostili své soupeře na domácí půdě trutnovského Gymnázia.

Dorostenci

Turnajový víkend otevřeli naši dorostenci, kteří se v sobotu vypravili za svými soupeři do Vysokého Mýta.

V prvním zápase se utkali s FLORBAL LITOMYŠL. Soupeři se podařilo v deváté minutě vstřelit úvodní gól, kterým v podstatě utkání rozhodl, protože o tento jeden gól vyhrál první třetinu a po dvou následujících vyrovnaných částech došel i přes velkou snahu Trutnováků k celkovému vítězství 5:6 (Jakub Barvínek 2+1, Jan Zuzánek 2+0, Martin Jakl 0+2, Matěj Novák 1+0, Jan Fišera 0+1, Matyáš Hanuš 0+1).

Ve druhem utkání proti TJ Sokol Jaroměř už naši borci nic nenechali náhodě a po úvodní prohře si spravili chuť. V první třetině se ujali vedení 3:1, ke kterému už v dalších třetinách pouze přidávali a zápas skončili s pohodlným rozdílem 11:3 (Jakub Barvínek 3+3, Šimon Sláma 2+2, Martin Jakl 2+1, Adam Záruba 1+1, Matyáš Klimus 1+1, Jan Zuzánek 1+0, Matyáš Hanuš 0+1).

Komentář trenéra Ondřeje Ševčíka

První zápas trutnovští dorostenci sehráli proti kvalitnímu týmu FLORBAL LITOMYŠL. První třetina byla vyrovnaná co se týče skóre, ale na hřišti to vypadalo trochu jinak. Před zápasem jsme si s hráči řekli plán, co bychom chtěli hrát. Bohužel celou první třetinu jsme hráli ospale a nemohli se dostat do tempa zápasu. Nakonec skončila první třetina 3:2 ve prospěch soupeře. O přestávce mezi první a druhou třetinou jsme si řekli, co bylo špatně a co bychom měli změnit, aby nás to dovedlo k vítězství. Druhá třetina byla taktéž vyrovnaná jak na hřišti, tak na góly. Nic zajímavého se nestalo. Druhá třetina skončila na stavu 4:3 ve prospěch soupeře. Naopak třetí třetina byla boj o každý kousek hřiště a bylo se na co dívat. V 38. minutě se nám povedlo odskočit od soupeře na náskok jednoho gólu. Bohužel naše vedení netrvalo dlouho a po neubráněné soupeřově standardce před naší bránou a nešťastnému odražení balonku do brány našeho gólmana se nakonec nepovedeno našim dorostencům dotáhnout zápas do šťastného konce.

Druhý zápas sehráli proti týmu z Jaroměře. To už byl zápas o něčem jiném. Trutnovští hráči hráli svoji hru a Jaroměř k ničemu nepustili. Byl to krásný zápas plný nádherných gólových situací.

Ještě bych chtěl poděkovat benjamínkům našeho týmu za krásné výkony na hřišti. Jmenovitě se jedná o Adama Zárubu, Matyáše Bečku a Matyáše Hanuše.

Mladší žáci

Mladší žáci se nemuseli za soupeři tento víkend nikam vypravovat. Turnaj totiž hostili doma na trutnovském Gymnáziu.

Bohužel se jim tento víkend příliš nedařilo a i přes velkou snahu nedokázali vybojovat žádnou výhru. V prvním zápase se postavili týmu FBC TJ Draci Lanškroun (ml. žáci), kterým podlehli v poměru 4:7. Do druhého utkání naskočili proti IBK Holice - Holoubci, na které těsně nestačili a prohráli 3:4. Třetí zápas proti HAGA Pardubice byl znovu velmi těsný a skončil prohrou našich 2:3. Do posledního zápasu naši mlži nastoupili proti FBŠ Všestary, na které bohužel také nestačili výsledkem 0:3.