Víkend 28. - 29. 10. - muži A, muži B

Tento víkend nastoupily oba mužské týmy, muži B navíc na domácí palubovce!

Muži B

V sobotu již podruhé v letošní sezóně naše béčko hostilo své soupeře na domácí palubovce Gymnázia Trutnov.

První zápas proti Florbal Primátor Náchod C začal velmi nadějně. V první třetině jsme sice žádnou branku neviděli, ve druhé části však naši borci vsítili hned dvě a ujali se tak vedení 2:0. Bohužel ale ještě v této třetině Náchod ukázal, proč je druhým týmem tabulky a skóre otočil na 2:3. V poslední části pak přidal ještě další dva góly a zápas skončil celkově prohrou Trutnova 2:5 (Jakub Bydžovský 1+0, Marcel Braun 1+0, Jakub Davidík 0+1, Roman Šauer 0+1).

Druhé utkání proti FbC Sokol Předměřice n/L B již bylo kompletně v režii Trutnova. V první části se ujali vedení dvěma góly. Obě následující třetiny pak skončily shodně 3:2 a trutnovští si tak dokráčeli pro vítězství 8:4 (Jan Tatar 1+3, Jakub Bydžovský 3+0, Roman Šauer 2+1, Milan Jakl 1+1, Tomáš Šálek 1+0, Marcel Braun 0+1, Pavel Záveský 0+1).

Komentář trenéra Petra Hepnara

Ve sváteční sobotu 28. 10. se opět na domácí půdě představili muži B. K prvnímu zápasu nastoupili proti zatím neporaženému Florbal Primátor Náchod C, který měl po většinu zápasu herní i střeleckou převahu. Přesto první třetina skončila bez branek. Druhá třetina už branky přinesla. Skóre otevřel Jakub Bydžovský a po něm po návratu z trestné lavice Marcel Braun. Poté se trefoval už jen soupeř, který ještě do konce 2. třetiny převrátil třemi góly výsledek na svou stranu. Ve 3. třetině přidal ještě dva góly a vyhrál zápas 5:2. V druhém zápase jsme nastoupili proti FbC Sokol Předměřice nad Labem B. Tento zápas měl být jasně v naší režii. Bohužel to tak nebylo. Asi trochu "svázaným" nutností v tomto zápase zvítězit se hráčům nedařilo skoro nic. Vázla kombinace i střelba. Naštěstí se nám podařilo dát dva góly a trochu se uklidnit. Ale ani ve druhé třetině nebyla hra nějak přesvědčivá a vlastně ani v té třetí. Obě jsme shodně vyhráli 3:2 a celkově 8:4. Ale jak se všichni hráči poté shodli, "protrápili" jsme se k vítězství. Také na tomto turnaji do zápasů nastoupila naše lajna veteránů, která se blýskla několika body.

Muži A

V neděli se do boje o body vypravilo také naše áčko, tentokrát do Předměřic.

V prvním zápase se setkalo s FBŠ Všestary B. Hrála se vcelku vyrovnaná hra, trutnovští byli ale přeci jen o krok napřed a každou třetinu o gól vyhráli, celkově pak zvítězili 5:2 (Martin Mečíř 3+1, Sebastian Matyas Pacan 0+2, Jan Tatar 1+0, Martin Kisý 1+0, Filip Srna 0+1, Pavel Bartoš 0+1).

Do druhého utkání vstoupili naši hráči lépe a po první třetině poráželi FbC Titáni USK Pardubice v poměru 2:0. Soupeř se ale nevzdal a ve druhé části dvěmi přesnými střelami vyrovnal. V poslední části se dokonce ujali vedení a až do posledních sekund se zdálo, že Trutnov padne. 21 vteřin před koncem se ale probudilo k životu trutnovské duo Strnad-Mečíř a vstřelilo vyrovnávací branku. Utkání tak skončilo nerozhodně 4:4 (Martin Mečíř 2+0, Matyáš Ioanidis 1+0, Sebastian Matyas Pacan 1+0, Jan Tatar 0+1, Matěj Strnad 0+1, Tomáš Akštejn 0+1).