Víkend 16. - 17. 12. - muži B, starší žáci

Posledních letošních turnajů našeho klubu se zhostili muži B a starší žáci!

Muži B

V sobotu odstartovali poslední herní víkend tohoto roku turnajem v Chlumci muži B.

Hned v prvním zápase se utkali s domácím celkem Sokol Chlumec nad Cidlinou. Utkání začalo nadějně a trutnovští se v první třetině ujalo vedení 2:1. Ve druhé třetině se stav utkání vyrovnal na 4:4. Kritickou se stala poslední část, kdy rozhodčí rozdali dohromady 24 trestných minut a jedno vyloučení do konce utkání. Střelecky tuto třetinu bohužel zvládl lépe soupeř, který tak zvítězil v poměru 4:7 (Jan Tatar 1+1, Jakub Davidík 0+2, Martin Ullrich 1+0, Ondřej Ševčík 1+0, Roman Šauer 1+0, Jakub Bydžovský 0+1).

Ve druhém utkání se utkali s Finance Novák FBK Jičín B. I toto utkání bylo po dvou třetinách ve vyrovnaném stavu 6:6. V poslední třetině přišel ale kolaps trutnovského týmu, když inkasoval čtyři branky, na což nedokázal odpovědět. Béčko tak podlehlo soupeři 6:10 (Roman Šauer 2+3, Jan Tatar 3+1, Pavel Záveský 0+2, Milan Jakl 1+0).

Komentář trenéra Petra Hepnara

V sobotu 16. 12. jsme se vydali k posledním zápasům do Chlumce. Zde jsme se utkali s domácím týmem a Jičínem.

Do zápasu s domácími jsme vstoupili dobře, když jsme se ve třetí minutě ujali vedení. Domácí však asi minutu poté vyrovnali. Do konce třetiny jsme dokázali vstřelit ještě jednu branku. V druhé třetině se nám povedlo odskočit až na rozdíl tří branek. Soupeř však ještě do konce druhé třetiny stačil, po našem nedůrazu před vlastní brankou, srovnat. Ve třetí části se bohužel trefovali už jen domácí hráči. Tato třetina však místy připomínala ne florbalový zápas, ale kolbiště se spoustou soubojů až za hranicí, které byly také trestány vyššími tresty, dokonce i jednou červenou kartou. Ta znamenala stopku na další zápas pro našeho hráče.

Druhý zápas jsme nastoupili proti Jičínu. Ten byl značně posílen o hráče, kteří dorazili před tímto zápasem. První dvě třetiny byli vyrovnané, kdy se hra i skóre přelévalo ze strany na stranu. Bohužel se ve třetí třetině opět trefil jen soupeř a svými čtyřmi góly rozhodl o svém vítězství 10:6.

Chci poděkovat všem hráčům a dalším, kteří s námi jezdí na turnaje, za jejich přístup ke tréninkům a zápasům v první půlce sezony a věřím, že bude stejný, ne-li ještě lepší v půlce druhé. Přeji všem klidné svátky a jen to nejlepší do nadcházejícího roku 2024.

Starší žáci

V neděli pak víkend zakončili výpravou do Hradce starší žáci.

Do prvního utkání naskočili proti FbC Hradec Králové B. Příliš mnoho gólů k vidění nebylo, bohužel jich ale více pocházelo z hradeckých holí. Strži tak podlehli soupeři 1:3 (Matyáš Bečka 1+0, Martin Jakl 0+1).

Ve druhém zápase se našim stržům postavili hráči z 1. FBC Polička. Tento zápas byl po brankové stránce dokonale vyrovnaný a po třetinách 2:2, 1:1 a 1:1 tak skončil nerozhodně 4:4 (Martin Jakl 2+1, Matěj Novák 1+2, Adam Záruba 1+0).