13_20231008_215113.png

Víkend 14. - 15. 10. - elévové, mladší žáci, dorostenci, muži B

Uplynulý víkend byl skutečně přecpaný florbalem. Do akce se pustily hned čtyři týmy trutnovského florbalu, jehož fanoušci tak měli opravdu o zábavu postaráno.

Dorostenci

Naši dorostenci se v sobotu vydali na turnaj do Holic, kde se utkali s domácím celkem a také s týmem ze Všestar a Předměřic.

První zápas proti FBŠ Všestary / Předměřice neměl příliš slibný začátek, kdy v polovině druhé třetiny soupeř utekl o celých pět gólů. Nepomohlo ani mnoho vyloučení a dokonce vícero nařízených trestných střílení proti našemu týmu. Asi v polovině zápasu se ale naši hráči probrali a začali velkou stíhací jízdu. Bohužel čas vypršel dříve, než ji stihli dokončit, a tak se museli vyrovnat s prohrou 5:6 (Martin Jakl 2+1, Jakub Barvínek 1+2, Matyáš Klimus 1+1, Jan Zuzánek 1+0).

Druhý zápas začal značně vyrovnaněji a až do úplného konce se trutnovští s TD-IS IBK Holice přetahovali o vítězství. Utkání došlo až do nájezdového rozstřelu, ve kterém oba týmy vstřelily dvě ze tří branek, zápas tedy skončil remízou 6:6 (Jakub Barvínek 3+2, Martin Jakl 3+2, Jindřich Zelenka 0+1, Šimon Sláma 0+1).

Komentář trenéra Tomáše Meduny

V sobotu sehráli naši dorostenci další turnaj v Holicích.

V prvním zápase jsme se utkali s týmem ze Všestar/Předmeřic. Bohužel, hned od začátku jsme se pokusili hrát “hurá florbal” (nahoru-dolů bez větší kontroly balonku), což vedlo k tomu, že soupeř nám rychle utekl o dva góly, aniž bychom ohrozili jeho branku. Další třetinu se náš výkon zlepšil, začali jsme hrát více na balonku, což výrazně pomohlo naší hře. Nakonec jsme utkání prohráli 6:5. Musíme se v příštím zápase vyvarovat zbytečným faulům, které soupeři umožnily dát dva góly z nájezdu a 5 přesilových her.Druhý zápas byl proti domácím Holicím a byl vyrovnaný. Poučili jsme se z prvního zápasu a rozhodli se hrát kombinační florbal, což nám docela vycházelo. Bohužel jsme znovu udělali zbytečné chyby a soupeř dostal další nájezd, ale naštěstí náš brankář jej zneškodnil bez větších problémů. Zápas jsme nakonec zvládli pouze remizovat.

Chceme poděkovat všem hráčům za jejich výkon a věříme, že se poučíme do dalších zápasů.


Trenéři Ondřej Ševčík a Tomáš Meduna

Elévové

Elévové se letos poprvé představili v domácím prostředí na ZŠ R. Frimla. Tady přivítali týmy FBC DONAP Česká Skalice - žlutí, FBŠ Všestary a TJ Baník Žacléř. S každým z těchto týmů odehráli naši nejmenší florbalisté dva zápasy, při kterých zažili prohry i výhry, ale hlavně mnoho zábavy a to je v této kategorii to nejdůležitější.

Komentář trenéra Petra Šťastného

Naši elévové zahájili sezónu na domácím hřišti, kde přivítali týmy z České Skalice, Všestar a Žacléře.
Pro většinu hráčů to byla premiéra v ostrých zápasech a poprali se s tím velmi dobře. Předváděli velké nasazení a zápal pro hru a bylo vidět, že je to moc baví a užívají si to, což je dobře. V této kategorii o nic jiného nejde, než aby si hráči užívali pohyb, florbal je bavil a získávali zkušenosti do dalších zápasů.

Tímto chci hráčům poděkovat za výkon, rodičům/fanouškům za podporu a za to, jak emoce při zápasech prožívali s hráči. Bylo to úžasné! Další poděkování patří kolegům, co pomáhali pořádat turnaj a hráčům ze starších kategorií za podporu našich nejmenších. Rodičům také za pomoc při uklízení haly po skončení turnaje a také naší obsluze v bufetu.

Trenér Petr

Muži B

Borci z našeho béčka se vypravili zabojovat o další body do tabulky do Předměřic a znovu slavili úspěch.

Do prvního utkání nastoupili proti domácím FbC Sokol Předměřice n/L. Zápas se pro nás vyvíjel velmi nadějně, po dvou třetinách bylo jednogólové vedení na straně Trutnova. Bohužel v poslední třetině trutnovským došel dech a po obdržení pěti branek podlehli v poměru 5:8 (Roman Šauer 2+1, Jan Tatar 1+2, Jiří Juhász 1+0, Tomáš Sedláček 1+0, Pavel Záveský 0+1).

Druhé utkání s týmem Sokol Chlumec nad Cidlinou bylo velmi vyrovnané. V první třetině se do jednobrankového vedení dostal soupeř, ve druhé třetině se ho ale ujal naopak tým z Trutnova, který tuto křehkou výhodu dokázal uchránit až do konce a zvítězit 5:4 (Jan Tatar 2+1, Roman Šauer 1+1, Tomáš Sedláček 1+1, Ondřej Ševčík 1+0, Jakub Bydžovský 0+1, Jiří Juhász 0+1).

Komentář trenéra Petra Hepnara

V neděli 15.10. se trutnovské béčko vydalo do Předměřic nad Labem, kde změřili síly s domácími hráči a Chlumcem nad Cidlinou. Začátek zápasu se vyvíjel lépe pro trutnovské, kdy Předměřice musely stále dotahovat. V poslední třetině jako by Trutnovu došly síly, hráči dělali spoustu chyb, které soupeř trestal a třetinu vyhrál 5:1. Celý zápas pak 8:5. Druhý zápas se od začátku přeléval ze strany na stranu jak herně, tak výsledkově. Vyrovnané třetiny dopadly nakonec lépe pro Trutnov, který po třetinách 2:3, 2:0 a 1:1, zvítězil 5:4 a odvezl si z tohoto turnaje 3 body.

Mladší žáci

Naši mlži se v neděli se svými soupeři utkali v Pardubicích. Bohužel ale nenavázali na úspěchy z minulého turnaje.

V prvním zápase vyzvali tým HAGA Pardubice. Bohužel na soupeře nestačili a prohráli 1:6. Do druhého utkání nastoupili proti FbC Exekuce.HK Hradec Králové. Tento soupeř naše bohužel vůbec nenechal skórovat a zvítězil v poměru 0:11. Třetí zápas se nesl v podobném duchu a Orel Rtyně v Podkrkonoší i přes velkou snahu trutnovských uzmul vítězství 2:13. Poslední zápas proti FBK Piráti Sokol Chrudim byl co se týče výsledku nejlepší, bohužel ale i přes dvě překonání brankáře se našim mlžům nepodařilo utkání otočit ve svůj prospěch a podlehli soupeři 2:7.

Komentář trenérky Nely Pejsarové

Mladší žáci se hned z rána vrhli na domácí Pardubice. Do zápasu šli po hlavě, bohužel nás z naší zbrklosti hned srovnal první gól ze strany Pardubic. Podepsalo se to na náladě hráčů, ale nevzdávali jsme to, naneštěstí přišly další chyby, kterých Pardubice často využívaly. Podařilo se nám proniknout přes obranu a skórovat, bohužel to nestačilo. Prohráli jsme 1:6.
Do druhého zápasu jsme šli s tím, že se popereme o body. Po prvním gólu Hradce jsme začali dělat více chyb, které soupeř trestal, byl všude před námi. Prohráli jsme 0:11.

Ve třetím zápase jsme dost podcenili soupeře a ten využil našeho slabého začátku. Podařilo se nám dvakrát skórovat, ale to bohužel na Rtyni nestačilo. Prohráli jsme 2:13.
Poslední zápas jsme hráli s Piráty z Chrudimi. Zotavili jsme se z chyb a zápas z naší strany začal být aktivnější, využili jsme našeho počtu a hra vypadala výrazně lépe, bohužel každá chyba z naší strany byla využita ve prospěch Pirátů a my prohráli 2:7.
Chci poděkovat hráčům za jejich nasazení a rodičům za podporu.

Dorostenci

Trutnov x FBŠ Všestary / Předměřice

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Trutnov x TD-IS IBK Holice

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Elévové

Trutnov x FBC DONAP Česká Skalice - žlutí

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Trutnov x FBŠ Všestary

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Trutnov x TJ Baník Žacléř

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Trutnov x FBC DONAP Česká Skalice - žlutí

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Trutnov x FBŠ Všestary

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Trutnov x TJ Baník Žacléř

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Muži B

Trutnov x FbC Sokol Předměřice n/L

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Trutnov x Sokol Chlumec nad Cidlinou

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Mladší žáci

Trutnov x HAGA Pardubice

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Trutnov x FbC Exekuce.HK Hradec Králové

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Trutnov x Orel Rtyně v Podkrkonoší

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Trutnov x FBK Piráti Sokol Chrudim

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...