Víkend 11. - 12. 11. - starší žáci, elévové

O víkendu se odehrál domácí turnaj starších žáků a také zápasy naší nejmladší kategorie - elévů.

Starší žáci

V neděli se fanoušci trutnovského florbalu mohli vydat na trutnovské Gymnázium, kde se odehrál druhý domácí turnaj starších žáků.

V prvním zápase se strži střetli s týmem IBK Holice. V úvodní třetině padl pouze jediný gól, kterým se Trutnov ujal vedení. Ve druhé části se ale naši utrhli ze řetězu a nasázeli soupeři hned pět gólů. V poslední části se skóre pouze korigovalo remízou 2:2 na konečný výsledek 8:2 (Jan Zuzánek 3+0, Matyáš Hanuš 0+3, Matěj Novák 2+0, Jiří Pech 1+1, Jan Ondráško 1+0, Matyáš Bečka 1+0, Jan Stoklasa 0+1, Josef Taláb 0+1, Vojtěch Kubeček 0+1).

Druhé utkání s Orel Rtyně v Podkrkonoší začalo stejně jako předchozí, jednogólovým náskokem Trutnova po první třetině. Druhá část byla značně vyrovnanější, naši strži ji ale též vyhráli poměrem 2:1. Poslední třetina byla opět vyrovnaná a na obou stranách padly dvě branky. Trutnovští tak i podruhé zvítězili s konečným skóre 5:3 (Jan Stoklasa 1+0, Jan Zuzánek 1+0, Matěj Novák 1+0, Matyáš Bečka 1+0, Vojtěch Kubeček 1+0, Jiří Pech 0+1, Martin Jakl 0+1).

Komentář trenéra Petra Hepnara

Druhý turnaj v domácím prostředí, tentokrát v hale místního gymnázia, sehráli starší žáci v neděli 12.11. Tentokrát se střetli s týmy IBK Holice a Orel Rtyně v Podkrkonoší.

S Holicemi se v první třetině, i přes velkou snahu, podařilo vsítit jen jednu branku. O přestávce jsme si řekli něco k předvedené hře a co změnit do druhé třetiny. To se povedlo a druhou třetinu jsme vyhráli jasně 5:0. Na začátku třetí třetiny jsme polevili v obranné činnosti a soupeř to potrestal dvěma góly. Nám se později také podařilo přidat ještě dvě branky, a tak poslední dějství skončilo nerozhodně 2:2.

V druhém zápase nás čekala Rtyně v Podkrkonoší, která si poradila v předešlém zápase s Chlumcem hladce 9:4. Věděli jsme, že to nebude jednoduché utkání. Mají tam šikovné a rychlé hráče. Právě na ty jsme si dávali větší pozor a snažili se je k ničemu nepustit. To se tak nějak dařilo, i když ne celý zápas. Celé utkání bylo vyrovnané, o čemž vypovídají i výsledky jednotlivých třetin. V první se nám podařilo jednou skórovat. Ve druhé se nám podařilo navýšit skóre až na 3:0. Ještě do konce třetiny se podařilo soupeři vstřelit branku a tak po druhé třetině byl výsledek 3:1. Ve třetí třetině padly dvě branky na obou stranách.

V těchto zápasech si svou premiéru v této sezoně odbyl Jonáš Pokryvač. Vůbec poprvé v trutnovském dresu nastoupil brankář Tomáš Veteška, který hned vychytal svou první výhru. Dále se prvně představili hráči Jan Ondráško a František Němeček. Prvnímu jmenovanému se i podařilo v prvním zápase vstřelit branku. Chtěl bych všem hráčům poděkovat za předvedené výkony a popřát, aby se jim i nadále dařilo. Dále divákům, kteří dorazili na domácí utkání. A v neposlední řadě všem ostatním, kteří přišli a pomohli s hladkým průběhem celého turnaje.

Elévové

V neděli se také do hry znovu dostali naši nejmenší florbalisté, kteří ze vypravili do Předměřic. Zde se vždy ve dvou utkáních postavili týmům FBŠ Všestary, FbC Sokol Předměřice n/L a FBŠ Nové Město nad Metují. Jako vždy v této kategorii nemáme žádné výsledky, jelikož jde hlavně o zábavu a posilování sportovního ducha naší nejmladší kategorie, což se velmi vydařilo.