18_20231114_155612.jpg

Prodloužený víkend 17. - 19. 11. - dorost, muži A, mladší žáci

O prodlouženém víkendu se žádný fanoušek trutnovského florbalu nenudil! Každý den, od pátku až do neděle, bylo totiž koho sledovat. V sobotu se navíc znovu předvedlo před domácím publikem naše mužské áčko!

Dorostenci

Naši dorostenci se o svátečním pátku vypravili na turnaj do Vysokého Mýta.

V prvním zápase se utkali s domácím týmem FTC Vysoké Mýto. První třetina proběhla bez branek. Ve druhé třetině se do vedení 1:3 utrhli domácí, což si ale naši borci nenechali líbit, v poslední třetině skóre dorovnali a poslali tak zápas do samostatných nájezdů. Po dvou neúspěšných sériích obou stran dokázal gólmana Mýta překonat Martin Jakl a rozhodl tak zápas v náš prospěch 4:3pn (Martin Jakl 3+0, Jakub Barvínek 1+1, Jan Fišera 0+1).

Do druhého utkání nastoupili naši strži proti FBC LETOHRAD - Orel Orlice. V každé části padl jediný gól, bohužel ale dva z nich dokázal vsítit soupeř a utkání tak skončilo porážkou Trutnova 1:2 (Martin Jakl 1+0, Jakub Barvínek 0+1).

Komentář trenéra Ondřeje Ševčíka

Po necelých dvou týdnech se vracíme zpět do Vysokého Mýta. Hned první zápas dne nás čeká domácí celek FTC VYSOKÉ MÝTO. Jak už bylo řečeno, první zápas se odehrál v ranních hodinách, a to se projevilo na první třetině. Popsal bych to asi tak, že se hráči viděli spíše v posteli, něž na hřišti. Celá první třetina se z naší strany táhla v líném a poklidném duchu. Nic zajímavého se jak z naší, tak ze soupeřovy strany nestalo. O přestávce mezi první a druhou třetinou jsme se museli probudit a nabudit do druhé třetiny a změnit naši hru. Ve druhé třetině jsme sice dokázali dát otevírací gól zápasu a zlepšit naši hru, ale nestačilo to na soupeře, který dokázal vstřelit tři góly a stav skončil 3:1 pro soupeře. Třetí třetina byla v naší režii a soupeře jsme k ničemu nepustili. Byli jsme lepším týmem jak na hřišti, tak mimo něj, tímto bych chtěl kluky pochválit, že se nenechali vyprovokovat špatnou atmosférou zápasu a drželi tzv. nervy na uzdě. Tímto stylem hry dorostenci dokázali přispět dvěma krásnými gólovými akcemi a dotáhnout zápas do remízového stavu. Poté nás čekaly nájezdy, kde exceloval náš brankář Jakub Voltr, který za svá záda nepustil ani jeden míček. Na druhé straně předvedl své motanice Martin Jakl a svůj nájezd domotal do vítězného konce. Ze zápasu si odnášíme cenné dva body.

Ve druhém zápasu nás čekal soupeř, se kterým jsme se už jednou setkali, a tím byl FBC LETOHRAD – OREL ORLICE. Průběh zápasu byl podobný jako první vzájemný zápas. Byl vyrovnaný všemi směry. Nikomu se nepodařilo předvést nic navíc, co by vedlo k přehrání soupeře. Co bych asi dodal a na co bychom se měli zaměřit je konec našich zápasů. To je naše slabina. Projevilo se to i v tomto zápase, kdy jsme dostali na konci nešťastný gól a už jsme nedokázali soupeře dotáhnout. Zápas skončil smolně 2:1 pro soupeře.

Abych tento report zakončil pozitivně, tak bych Vás rád pozval na domácí turnaj, který se bude konat 9. prosince. Když budete mít čas a chtěli byste podpořit naše dorostence, tak Vás rádi uvidíme na gymplu. Ještě bych rád uvedl, že se naši dorostenci svými výkony na hřišti udrželi v prvním koši soutěže, a tak můžou do Trutnova přivést to nejlepší, co tato soutěž nabízí a před vašimi zraky předvést to nejlepší ze sebe.

Muži A

Hlavním lákadlem prodlouženého víkendu byl domácí turnaj našeho áčka.

V prvním utkání se naši borci střetli se třetím týmem tabulky FBK Kobra Tatran Hostinné. Trutnovští muži ukázali, že právoplatně opanují první místo tabulky, když soupeře nepustili ani k jedinému gólu a po vsítění dvou branek v první a dvou ve druhé třetině si došli pro vítězství s pohodlným náskokem 4:0 (Martin Mečíř 2+0, Pavel Bartoš 2+0, Filip Vymlátil 0+1, Jan Charouz 0+1, Martin Kisý 0+1, Matěj Strnad 0+1).

Druhé utkání proti HAGA Pardubice, poslednímu týmu tabulky, mělo být snadnou cestou ke třem bodům, opak byl ale pravdou. V první třetině se soupeř ujal vedení 1:2 a ukázal, že Trutnovu nedá nic zadarmo. Přesto se podařilo ve druhé třetině skóre otočit v náš prospěch na 5:4. Celou poslední třetinu se trutnovští bránili velkému tlaku soupeře, kterému ale nakonec odolali a křehké vítězství 5:4 uhájili (Pavel Bartoš 0+3, Rostislav Verner 2+0, Martin Kisý 1+0, Matěj Strnad 1+0, Sebastian Matyas Pacan 1+0, Martin Mečíř 0+1).

Komentář trenéra Tomáše Meduny

V sobotu 18.11. naše áčko sehrálo další domácí turnaj. Našimi soupeři byli Tatran Kobra Hostinné a HAGA Pardubice.

V zápase s Hostinným jsme využili soupeřova vlažného startu a rychle jsme odskočili o dvě branky. Díky tomu jsme se dostali do herní pohody a dařilo se nám hru celkem kontrolovat. Tomu nasvědčuje i druhá třetina, kdy jsme přidali další dvě branky. Třetí třetinu jsme polevili, a naopak soupeř se dostal zpět do zápasu. Ovšem náskok 4:0 jsme uhlídali, a to hlavně díky skvěle chytajícímu Chárovi, který si tak vychytal první nulu v sezóně a dokonce se ukázal i krásnou asistencí na našeho štírka Martina Mečíře, který dal ukázkový gól z první.Druhý zápas bylo na naší straně znát lehké podcenění, když soupeř vyhrál první třetinu 1:2. Po takovém startu je asi každému jasné, že mezi třetinami jsme nebyli úplně spokojení s předvedenou hrou. Obecně můžeme říct, že kdyby se vypípala sprostá slova, asi by z toho pípání mohla vzniknout věta srozumitelná pouze v Morseově abecedě. Ovšem naše áčko se nakoplo a druhou třetinu již vyhrálo 4:2 a otočilo tak zápas na svoji stranu. Ve třetí třetině již žádný gól nepadl. Tento zápas naopak trutnovský celek několika povedenými zákroky podržel v brance Kuba.

Závěrem bych chtěl moc poděkovat všem hráčům za předvedený výkon, všem divákům za podporu, protože znovu ukázali, že v Trutnově florbal má své místo, a také všem, kteří se jakkoliv podíleli na pořádání turnaje a jeho hladkém průběhu. Bez vás by to nešlo. Tímto se loučím a těším se na další společné florbalové zážitky.

Mladší žáci

Prodloužený víkend uzavřeli turnajem v Dobrušce naši mlži.

Zde se jim bohužel nedařilo a neodvezli si ani jedinou výhru. K prvnímu utkání nastoupili proti domácímu týmu FBC Dobruška, kterému podlehli 2:4. Ve druhém zápase se utkali s IBK Holice - Holoubci, na které ale nestačili a prohráli vysoko 0:12. Třetí utkání sehráli proti FBK Jičín Cipísci, se kterými padli v poměru 2:6. Turnaj zakončili zápasem s FBK Kobra Tatran Hostinné s nelichotivým výsledkem 0:10.

Komentář trenéra Petra Šťastného

V neděli se naši mladší žáci představili v Dobrušce, kde odehráli další turnaj. Nutno říct, že na tomto turnaji nám chyběli klíčový hráči a taky gólmanská jednička.

První zápas proti domácím to ale z našeho pohledu nevypadalo, že bychom byli v oslabené sestavě. První polovina zápasu branku nepřinesla. V druhé části jsme se dvakrát dostali do vedení a to 1:0 a 2:1, ovšem domácí lehce přidali na plynu a zápas otočili na konečných 4:2 ve svůj prospěch.Druhý zápas se absolutně nic nepovedlo z naší strany a po hrubých chybách jsme vysoko prohráli s Holicemi 12:0

Před třetím zápasem proti Jičínu jsme si v šatně řekli a ukázali několik věcí. Na hráčích bylo vidět zlepšení a větší bojovnost, ale i přes to jsme chyby udělali a soupeř je potrestal, a tak Jičín si odnesl výhru 6:2

Poslední zápas proti Hostinnému jsme opět spali a nechali soupeřům místo před brankou i na střelbu, konečné skóre 10:0 hovoří jasně.

Děkuji hráčům za výkon a doufám, že se z tohoto turnaje poučí. Děkuji svému asistentovi Petru Hepnarovi za výpomoc a taky fanouškům, co nás jeli podpořit.

Trenér Petr

Dorostenci

Trutnov x FTC Vysoké Mýto

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Trutnov x FBC LETOHRAD - Orel Orlice

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Muži A

Trutnov x FBK Kobra Tatran Hostinné

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Trutnov x HAGA Pardubice

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Mladší žáci

Trutnov x FBC Dobruška

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Trutnov x IBK Holice - Holoubci

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Trutnov x FBK Jičín Cipísci

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...

Trutnov x FBK Kobra Tatran Hostinné

https://www.ceskyflorbal.cz/ma...