Herní týden 28. 9. - 1. 10. - starší žáci, muži B

Tento víkend se v sobotu do boje o body znovu pustili muži B. Svou sezónu započali i starší žáci, a to hned dvěma turnaji ve sváteční čtvrtek a v neděli.

Muži B

Naše béčko se tento víkend představilo na půdě Dobrušky a slavilo úspěch. Poprvé v sezóně si odvážejí z turnaje body a to hned všech šest ze šesti možných.

V prvním zápase se naši borci střetli s domácím týmem FBC Dobruška-Dobré C. Ač se po úvodní třetině zdálo, že soupeř jasně dominuje a má dění pevně v rukou, ve druhé třetině se zápas vyrovnal a v poslední třetině přišel mocný obrat ze stavu 1:4 na konečné vítězství Trutnova 5:4 (Roman Šauer 1+2, Jakub Bydžovský 2+0, Petr Hepnar 0+2, Jan Tatar 1+0, Ondřej Ševčík 1+0, Jakub Davidík 0+1).

Ve druhém zápase se trutnovští setkali s týmem TJ Sokol Jaroměř BEE & VETs B. Toto utkání se vyvíjelo výsledkově podstatně jinak. V první třetině Trutnov odskočil na rozdíl tří branek a tento náskok už si udržel až do konce utkání. Zápas skončil výsledkem 6:3 (Jan Tatar 3+1, Roman Šauer 1+2, Marcel Braun 1+0, Petr Hepnar 1+0, Jan Fišera 0+1).

Komentář trenéra Petra Hepnara

V prvním zápase jsme opět začali vlažně, jak to u trutnovských týmů občas bývá, a po první třetině prohráváme 1:4. Druhá třetina, i přes značná vyloučení na trutnovské straně, skončila bez branek. Do třetí třetiny jsem šli s tím, že s výsledkem zkusíme ještě něco udělat. Změnili jsme hru, na konci třetiny sáhli do sestavy stažením na dvě pětky a povedlo se. Čtyřmi góly jsme převrátili skóre na svou stranu a vítězíme 5:4.

Bylo jasné, že druhý zápas s Jaroměří bude opět fyzicky i morálně těžký. Před samotným zápasem jsme si řekli, jak chceme hrát a co dodržovat. To se nám dařilo téměř celý zápas, samozřejmě tam byly výkyvy. Emoce dělají své. Týmový výkon, který jsme v tomto zápase předvedli, nám přinesl vítězství 6:3 (3:0, 1:1, 2:2).

Starší žáci

Starší žáci měli tento týden nabitý program, čekaly je v krátkém sledu hned dva turnaje.

Vstup do sezóny zvládli fantasticky a z Pardubic si odvezli pomyslných šest bodů.

Nový ročník otevřeli naši "strži" zápasem s FBŠ Všestary. Hned v první třetině se dostali do pohodlného vedení 3:0 a v podobném duchu se nesl i zbytek zápasu. Konec nastal za stavu 7:2 pro Trutnov (Jan Zuzánek 2+1, Matěj Novák 2+1, Matyáš Hanuš 1+2, Matyáš Bečka 1+0, Vojtěch Kubeček 1+0, Josef Taláb 0+1, Martin Kubíček 0+1).

Druhý zápas úvodního turnaje se našim hráčům postavil tým SOKOLI Pardubice B. Ani ti nedokázali trutnovskému výběru čelit a podlehli mu velkým rozdílem 8:3 (Matyáš Hanuš 3+1, Jan Zuzánek 1+2, Vojtěch Kubeček 2+0, Josef Taláb 1+1, Matěj Novák 1+1, Matěj Myšák 0+1).

Na druhém turnaji, konaném v neděli opět v pardubickém tréninkovém centru, se již bohužel nepodařilo starším žákům navázat na úspěchy z předchozího turnaje.

Do prvního utkání nastoupili proti týmu Orel Rtyně v Podkrkonoší. V první třetině se soupeř ujal těsného jednobrankového vedení, které si bohužel přes veškerou snahu našich udržel až do konce a porazil Trutnov v poměru 6:7 (Matěj Novák 2+0, Jan Zuzánek 1+1, Jiří Pech 0+2, Martin Jakl 1+0, Matyáš Hanuš 1+0, Vojtěch Kubeček 1+0, Matěj Vrabec 0+1, Oliver Pulkrábek 0+1).

Druhý zápas s Finance Novák FBK Jičín vypadal podstatně nadějněji a po první třetině se Trutnov ujal vedení 4:3. Tento malý náskok bohužel ve zbytku zápasu ztratil a nakonec podlehl soupeři 7:9 (Matyáš Hanuš 3+0, Jan Zuzánek 0+3, Jiří Pech 2+0, Martin Jakl 2+0, Jan Stoklasa 0+1, Matěj Novák 0+1).